Любіть гоночні симулятори? Втомилися від засилля ігор для "покоління MTV"? Хочете, нарешті, скуштувати реалістичного чотириколісного геймплея? Та ще такого, щоб показник "де розгулятися" був на максимумі - з великими і різноманітними локаціями? Та ще й дорожніми смугами-знаками, заборчиками себе не обмеженими? У такому випадку зверніть свою увагу на "позашляхові" симулятори, а конкретно - на MotorM4X: Offroad Extreme .
Фантастична п'ятірка
Зробити гідну гру - завдання не проста. А зробити гідну гру вп'ятьох ще складніше. Автори MotorM4X - квінтет розробників з чеської студії The Easy Company , які попрацювали свого часу над такими шедеврами, як Hidden & Dangerous і Mafia , - з цим завданням впоралися. І, треба сказати, на "ура".
Ось таких ситуацій в MotorM4X слід уникати.
"Ми зробимо реалістично. І баста!"
Беремо першу-ліпшу рядок з прес-релізу. Нам обіцяли "десять автомобілів з різними характеристиками і стилем водіння". І дійсно. Кожен автомобіль, присутній в грі, вимагає особливого підходу до водіння. Окремою оди заслуговує місцева система тюнінгу. Під "системою тюнінгу" не слід розуміти схему "бампер-спойлер-апгрейд двигуна". По-перше, косметичних "примочок" тут - раз, два та й усе. А по-друге, кожен з апгрейдів продуктивності по-своєму змінює поведінку автомобіля - більш висока ціна не завжди означає кращу якість.
Крім того, на управління чотириколісним монстром істотно впливають пошкодження. Якщо під час гонки (а тим більше до неї - адже подряпини, які ви отримали в режимі вільної їзди, нікуди не пропадають) вам пощастило перевернутися - краще відразу повертайтеся в гараж. І майте на увазі, що MotorM4X не шанує любителів кнопки "рестарт" - все вм'ятини, зароблені під час невдалого заїзду, перейдуть в наступний.
Проходимо чекпоінти потихеньку.
А ремонт тут влетить в копієчку. Економічна складова в MotorM4X більш ніж безжальна. У неакуратне водія призовий фонд може цілком піти на ліквідацію пошкоджень. Розжитися новим автомобілем неймовірно складно - надто вже дорого. Втім, як і в житті.
Серед інших працюючих на реалістичність чинників слід зазначити зміну погоди, а, отже, і зміну температур, яка впливає на перегрів двигуна. Крім того, вам доведеться стежити за тим, наскільки заповнений паливний бак - не забувайте постійно навідуватися на заправку. У грі також передбачені каністри, в яких можна взяти паливо "на винос".
І одна з основних особливостей проекту - можливість зміни режиму, в якому працює підвіска. Ви можете в будь-який момент, як перевести підвіску в режим редукції або "4х4", так і заблокувати задній або передній диференціал. Всі ці режими слід використовувати по ситуації. Наприклад, якщо вам потрібно швидко піднятися по схилу, включайте повний привід. А під час гоночних заїздів краще відключити передню вісь.
Їзда "ніздря в ніздрю" - недешеве задоволення.
Немає плюсів без мінусів
Без мінусів, звичайно, не обійшлося. Про разрушаємості оточення, яку констатують в прес-релізі, годі й казати - крім дерев'яних парканів і дорожніх покажчиків знести ми нічого не можемо. Навіть смішно виходить. У нас тут 2008-й рік на дворі, гра про бездоріжжя, а у автомобіля про стіг сіна бампер розбивається. Непорядок.
MotorM4X - проект досить-таки малобюджетний; по крайней мере, таке враження він справляє. Ліцензованих автомобілів тут немає. Та й на використання музичних композицій розробникам просити дозволів не довелося. The Easy Company обійшлися треками виконавців з сайту overplay.com - співтовариства незалежних музикантів, які ще не закріплені за будь-яким лейблом. На щастя, на якості саундтреку це не відбилося - всі композиції як не можна краще підходять до атмосфери гри.
А ось на технологіях розробники економити не стали. Графічне ядро MotorM4X працює спільними зусиллями движків Ogre і Vampire. Нічим надприродним ця пара не дивує, але до слабких конфігураціях дружелюбна, так і з завданням справляється. Локації в грі виглядають цілком пристойно, на тверду четвірку.
Досить-таки цікавий режим в грі. Піднімаємося по схилу - чим вище взберёмся, тим краще.
***
У MotorM4X є все, що потрібно хорошому симулятора позашляховика. Цей продукт підійде любителям реалізму. Тим же, хто чекає чергового Need For Speed , - краще пройти мимо.
Плюси: реалістичність; адекватна поведінка автомобілів; різноманітність заїздів; симпатична картинка; відмінний саундтрек.
Мінуси: куца модель пошкоджень.
|